ТЕ ПРО, ЩО МИ НЕ МАЄМО ПРАВА ЗАБУТИ....
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття цього документа.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Варто нагадати, що ГОолокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
На робочій лінійці, хвилиною мовчання було вшановано жертв, цієї страшної трагедії. Щоб не допустити цього знову, маємо пам'ятати...
- Історія закладу
- Розклад дзвінків
- Діяльність гімназії
- Рішення, накази
-
Прозорість та інформаційна відкритість НВК
- Річний звіт про діяльність
- Додаткові освітні послуги
- Умови доступності
- Програми, що реалізуються в закладі
- Наявність вакантних посад
- Мова освітнього процесу
- Освітня програма
- Територія обслуговування
- Статут закладу
- Ліцензія на провадження освітньої діяльності
- Структура та органи управління гімназії
- Кадровий склад закладу освіти
- Фактична кількість дітей
- Матеріально-технічне забезпечення
- Результати моніторингу якості освіти
- Правила прийому до закладу
- Зарахування учнів до першого класу
- Дистанційне навчання
- НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА
- Дошкільне відділення
- Поради і консультації
- Педагогічний колектив
- Розклад уроків
- Атестація працівників
- Підвищення кваліфікації
- Педагогічна рада
- Протидія булінгу
- Методично-виховна робота
- Фінансово-господарська частина
- Положення
- Психологічна підтримка