Історія Лопатинської гімназії
Лопатинська гімназія знаходиться в центрі села. Райське місце з усіх сторін оточене лісом. Всі дороги і стежки ведуть до закладу.
Школа має свою історію. У 1920 першим учителем був чех В'ячеслав Поспішіленко. Школа тоді знаходилася в колишній панській будівлі на окраїні села.
За радянських часів школа була перейменована на трудову. Парт у школі було недостатньо. Учні навчалися за саморобними столами. Школа мала 4 класи. Першим директором школи у 1934 р. була Мозінз Ганна Адамівна . Це була надзвичайно інтелектуальна людина. У школі було вже 7класів, 8 учителів і 90 учнів. Учительський корпус тих часів складався із сподвижників шкільництва-вони навіть намагалися забезпечити всіх учнів підручниками, а чорнило робили самостійно з хімічного олівця.
У 1941 (перед початком війни) директором школи була молода вчителька Суниця Марія.
З початком Другої світової війни діти до школи не пішли. І тільки після визволення села від німецько-фашистської навали восени 1944 діти пішли до школи. Були тільки 1-4кл., у 5-7 класи діти ходили до Великої Ростівки. У повоєнний період вчителям та дітям приходилося дуже нелегко. Окрім навчання, доводилося працювати у полі та на городі, ремонтувати меблі, шкільний інвентар.
Школа у повоєнні часи
З 1947р. був відновлений статус семирічної школи. У школі було відновлено роботу піонерської організації. Небагато учнів мали можливість носити галстуки, тому їх шили власноруч. Директором школи був учитель фізкультури Пілінг Василь.
На початку 50-х років головою колгоспу у село Лопатинка був призначений Мандрика Пилип Іванович, а його дружина була директором школи. У школі навчалося більше 150 учнів.
Кількість учнів постійно збільшувалося і це стало нагальною проблемою для розширення приміщення для школи. У 1967р. силами громадськості було розпочато і збудовано нову школу зі світлими просторими кімнатами. Організатором будівництва був директор школи Кудла Микола Іванович, який більше тридцяти років був її незмінним керівником. У цьому році у школі навчалася найбільша кількість учнів - 237 чоловік і працювало 18 учителів.
У 1987-1988р. навчальному році було відкрито клас шестирічок, створено кабінетну систему, закріплено робочі кабінети в 1-4 класах.
У цьому ж році у Лопатинській школі було збудовано спортивний зал. Це один із найкращих залів у районі, який відповідає усім вимогам сучасності сільської школи. Неодноразово діти школи займали призові місця у районних і обласних змаганнях. Школярі активно проводили змагання зі збору металолому та макулатури, працювали на ділянках, шкільний кролефермі.
Головна праця дітей - навчання. Завдання вчителів -дати учням знання, привчити до праці, виховувати гуманістичні риси характеру. Питання стояло так: дати знання - це ще не все, тому педагоги прикладали всіх зусиль, щоб виховувати у дітей найкращі риси характеру. Це потрібно було робити не лише на уроках , а й позакласній та позашкільній роботі. Створювалися комсомольські,піонерські жовтенятські організації, різноманітні гуртки, шкільна самодіяльність. В ці роки школа поповнилася новими кадрами: Капля М.П., Сіряк Н.П, Рожкова Г.П., Дриль O.A., Дриль Я.В., Огородник Л.П, Дерунець Н.Г, Бездорога Н.Ф.
Велику увагу приділяв колектив обдарованим дітям. Наприклад, одним із переможців у дослідницькій роботі Малої Академії наук був Сіряк Олег.
Новітня історія школи
Протягом 1993-1996 років продовжував директорську справу Кулик Юрій Миколайович.
З 1996 по 2014р. директором школи працював Дриль Василь Ярославович, примножуючи здобутки своїх попередників. У всі часи навчання школи прагнення до науки об'єднувало сільську молодь . У школі проводилися різноманітні свята, предметні тижні, вечори, КВК, спортивні змагання, організовувалося цікаве дозвілля учнів.
У 2013 році загальноосвітня школа І-ІІ ступенів с. Лопатинка була реорганізована у навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» с.Лопатинка. Педагогічний колектив НВК складається з 16 осіб. Рівень кваліфікації різний. З них - спеціаліст "вищої категорії"-1, спеціаліст „першої категорії"- 7, спеціаліст „другої категорії"- 3, спеціаліст-2, базова вища - 1, середня спеціальна - 2.
З 01.09. 2014 директором працює Римаренко Н.П.
У 2022 році НВК перейменовано у Лопатинську гімназію, якій підпорядковано заклад дошкільної освіти, початкова школа та базова середня школа.
Історія Лопатинської гімназії продовжується...