Лопатинська гімназія с.Лопатинка Вінницького району Вінницької області
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
22 Березня 2023 р

Практичний психолог

Життя – це процес постійного вибору. У кожен момент людина має вибір: або відступ, або просування до мети. Або рух  до ще більшої боязні, страхів, захисту, або вибір мети і зростання духовних сил. Вибрати розвиток замість страху –значить десять разів просунутися до самореалізації »- Абрахам Маслоу

 

          Світ дітей і підлітків - це особливий світ, діти зовсім не такі, як дорослі, вони по-іншому сприймають навколишнє, по іншому відчувають. І тому працювати з ними треба так, щоб мати можливість вести за собою у країну знань і запалювати в їхніх очах вогник цікавості та допитливості. А іноді трапляється так, що дитина потребує нашого захисту, підтримки та розуміння. Дехто з дітей намагається отримати відповіді на складні життєві запитання,  які вони не наважуються задати своїм батькам чи вчителям. Ось тоді вони й звертаються до практичного психолога, який обов’язково вислухає, розрадить, по можливості – порадить, або допоможе розібратись в певній ситуації та знайти вихід.    Адже давно відома істина про те, що дитина, яку заохочують до діяльності, учиться вірити в себе,  дитина, яку гідно оцінюють, переконується в тому, що треба ставити перед собою мету й досягати її здійснення, в чесному довкіллі дитина вчиться правди й справедливості, а оточена приязним ставленням, дитина учиться радості життя.

 

 Потрапляючи до школи, дитина опиняється перед безліччю різноманітних виборів, що стосуються всіх сторін життя: як учитися і як будувати свої стосунки з учителями, батьками, як спілкуватися з однолітками, як ставитися до тих або інших вимог і норм, який шлях обрати тощо. Можна сказати, що шкільне середовище пропонує учню безліч виборів, як можна вчитися і розвиватися, а у випадку труднощів, коли дитина розгубиться або попросить про допомогу, таку допомогу мають надати оточуючі дорослі, які, спираючись на свої соціальні, професійні або особистісні позиції, можуть надати здобувачам освіти різноманітної підтримки.Передусім - це педагоги, батьки та психолог.

 

Практичний психолог створює в школі умови для продуктивного просування дитини такими шляхами, які вона обрала самостійно, відповідно до вимог педагогів та родини (а іноді й всупереч їм), допомагає їй робити усвідомлені самостійні вибори в цьому складному світі, конструктивно розв'язувати неминучі конфлікти, опановувати індивідуально значущі та цінні методи пізнання, спілкування, розуміння себе й інших.Психолог також допомагає педагогам визначати психологічні критерії ефективного навчання та розвитку здобувачів освіти, розробляти та впроваджувати певні заходи, форми і методи роботи для забезпечення успішного навчання та розвитку дітей; співпрацює з батьками, що дозволяє зблизити взаємні очікування здобувачів освіти, батьків та педагогів і таким чином оптимізувати процес навчання та виховання.                                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

Логін: *

Пароль: *